Łukasz Sapela po raz drugi wziął udział w charytatywnej akcji "Trenuj z mistrzem" zorganizowanej w Krakowie na boisku SMS przy Szablowskiego. Druga edycja "Trenuj z mistrzem" odbyła się w poniedziałek. Aura nie sprzyjała przez całe przedpołudnie. Na szczęście godzinę przed rozpoczęciem imprezy obfite opady ustały, ze sztucznej nawierzchni boiska krakowskiej SMS zaczęła znikać woda, a niebo przybrało nieco jaśniejsze barwy.

Pojawili się też bramkarze zjeżdżający do Krakowa z wielu stron. Mimo kiepskich warunków pogodowych i drogowych pojawili się: Aleksander Ptak, Łukasz Sapela, Wojciech Skaba, Zbigniew Małkowski, Krzysztof Pilarz, Juraj Balaz, Matko Perdijić, Sebastian Nowak, Maciej Budka, Maciej Palczewski, Mirosław Dreszer, Piotr Lech i Robert Mioduszewski. Nie zawiedli również krakowscy - Marcin Cabaj, Marcin Juszczyk, Artur Łaciak i Jan Zachariasz.

Akcja zorganizowana przez szkołę bramkarską KeeperLeo i Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Krakowie miała na celu wspólną zabawę bramkarskiej braci, ale jej nadrzędnym celem było zbieranie pieniędzy dla dwójki chorych dzieci - Antosia, małego synka trenera Grzegorza Faberskiego z Warszawy oraz Alicji Gielarowskiej, córeczki bramkarza Fabloku Chrzanów.

Od 15.00 na boisku gromadzili się młodzi adepci sztuki bramkarskiej, ich trenerzy, rodzice, kibice, a także ludzie dobrej woli, którzy chcieli wspomóc szczytny cel imprezy. Przyjeżdżali nie tylko z Krakowa. Młodzi bramkarze lub kandydaci na bramkarzy docierali w deszczu z Wadowic, Sanoka, Tychów, Katowic, Kielc, Opola, Ozimka, Wojkowic, Tarnowa, Jaworzna i wielu innych miast.

źródło: www.trenujzmistrzem.futbolowo.pl