Michał Probierz został nowym trenerem PGE GKS Bełchatów zastępując na tym stanowisku Jana Złomańczuka. Najważniejszym zadaniem 40-letniego szkoleniowca będzie utrzymanie "Brunatnych" w szeregach T-Mobile Ekstraklasy.

Trener, który związał się z górniczym klubem umową do końca sezonu 2013/14, poprowadzi już środowe popołudniowe zajęcia a jutro ze swoim nowym zespołem wyjedzie na zgrupowanie na Dolny Śląsk, gdzie w piątek odbędzie się mecz z Zagłębiem.

Urodzony w Bytomiu Probierz, który podczas swej kariery zawodniczej wystąpił w 260 meczach najwyższej klasy rozgrywkowej, pracę trenerską rozpoczął w Polonii Bytom w 2005 roku. Następnie prowadził kolejno: Widzew Łódź, Polonię Bytom, Jagiellonię Białystok, ŁKS Łódź, Aris Saloniki i ostatnio Wisłę Kraków. Największe osiągnięcia na ławce trenerskiej Michał Probierz zaliczył w Białymstoku, gdzie z Jagiellonią zdobył Puchar Polski i Superpuchar w sezonie 2009/10. Został wybrany Trenerem Roku tygodnika "Piłka Nożna" w 2010 roku.

Drugim trenerem pozostanie Sławomir Kopczewski, natomiast asystentem 34-letni Bartłomiej Zalewski, który pracował już z Probierzem w Białymstoku, Łodzi, Salonikach oraz Krakowie. Trenerem bramkarzy będzie nadal Zbigniew Robakiewicz.

Probierz zapoznał się w środę m.in. z bogatą infrastrukturą treningową, którą dysponuje klub ze Sportowej. Swój inauguracyjny trening postanowił jednak przeprowadzić na głównej płycie tuż po odprawie z zawodnikami.