Wczorajszym sparingiem drużyna PGE GKS Bełchatów U-21 (Młoda Ekstraklasa) zakończyła rundę jesienną sezonu 2012/2013. Podopieczni trenera Krystiana Kieracha rozpoczęli dziś przerwę urlopowo-świąteczną.

W okresie roztrenowania nasza druga drużyna rozegrała dwie gry kontrolne z Concordią Piotrków Trybunalski (zwycięstwo 6:0) oraz z pierwszą drużyną naszego klubu (porażka 0:1). Po zeszłotygodniowych testach (moc, szybkość oraz wytrzymałość), w których oprócz zawodników MESA brały udział wszystkie drużyny młodzieżowe GKS występujące w rozgrywkach wojewódzkich, piłkarze MESA otrzymali miesiąc wolnego. Taka przerwa pozwoli zregenerować się przed zimowym okresem przygotowawczym. Dla wielu zawodników tej drużyny rok 2012 był rokiem przełomowym. Udział w finale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim oraz eliminacyjne mecze Klubowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych spowodowały, że letni wypoczynek był zdecydowanie krótszy niż zazwyczaj i przyszła pora na regenerację organizmu.

Przez całą rundę jesienna trwał proces transformacji drużyny. Niektórzy zawodnicy do niej dołączyli, inni przeszli do najwyższego szczebla rozgrywek zasilając szeregi pierwszej drużyny. W rundzie wiosennej drużynę MESA czeka dalsza rywalizacja ligowa o jak najlepsze miejsce oraz rywalizacja w Pucharze Polski - tym razem już na szczeblu wojewódzkim.