Już w najbliższą niedzielę swoim kibicom po raz pierwszy w akcji zaprezentuje się druga drużyna PGE GKS Bełchatów U-21.

Nasza młodzieżówka, podobnie jak pierwsza kadra GKS, przeszła spore zmiany. Przede wszystkim zmienił się trener, którym został słynny wychowanek klubu ze Sportowej 3 Jacek Berensztajn. Jego asystentem jest nie mniej znaczący dla rozwoju GKS Sylwester Szkudlarek. Nowym kierownikiem został związany od lat z klubem Mariusz Morawski.

Z drużyną pożegnało się kilkunastu zawodników, którzy bądź to zostali promowani do szerokiej kadry ekstraklasowej drużyny (Bartosiak, Bocian, Kisiel i Zawodziński) bądź szukają lub znaleźli nowe kluby (Dąbrowski, Jacak, Lipiński, Margol, Michalski, Micota, Stąporski i Zientarski).

Do kadry duetu Berensztajn - Szkudlarek zostało z kolei włączonych jedenastu zawodników:

- z drużyny GKS Junior Starszy (mistrzowie województwa łódzkiego): Amadeusz Gadomski, Piotr Gołuch,  Kamil Kowalczyk, Kamil Piekielny, Kamil Sadziński, Mateusz Stępień, Mateusz Wroński

- z wypożyczeń: Marcel Bartosiak, Kamil Paprocki, Krystian Pieczara

- z Widoku Lublin Piotr Piekarski

W pierwszej kolejce sezonu Młodej Ekstraklasy giekaesiacy wygrali w Bytomiu z miejscową Polonią 1:0. Swój pierwszy mecz odmieniona drużyna PGE GKS U-21 rozegra na głównym stadionie w najbliższą niedzielę o godz. 11. Wstęp wolny - serdecznie zapraszamy!