Od wtorku trwają przygotowania młodzieżówki PGE GKS Bełchatów do rundy wiosennej. Prowadzona przez Jacka Berensztajna drużyna przechodzi obecnie przemianę kadrową w swoich szeregach.

W porównaniu do rundy jesiennej z zespołem pożegnało się kilku zawodników: Mateusz Stępień i Bartosz Wuszt otrzymali wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu, natomiast do drużyny juniora starszego oddelegowani zostali Kamil Kowalczyk i Mateusz Wroński.
 
W drugą stronę powędrowało trzech młodszych zawodników, którzy dobrymi jesiennymi występami zasłużyli sobie na grę w drugiej drużynie GKS: Konrad Niedzielski, Damian Gul (obaj rocznik 1994) oraz Dawid Mielczarek (1992).

Na testach w GKS Tychy przebywa najlepszy strzelec GKS U-21 Krystian Pieczara a o kilku chłopaków pytają kluby III i IV ligi, zatem zmiany mogą jeszcze nastąpić. Trenerzy planują jeszcze testy, po których powinniśmy poznać wstępną kadrę.

W bieżącym tygodniu giekaesiacy trenują raz dziennie na "Wawrzkowiznie" lub na sztucznej nawierzchni. Niedziela będzie wolna a od poniedziałku ruszy kolejna porcja zajęć połączonych z testami szybkościowymi i norweskim testem wydolnościowym, tzw. BEEP TESTEM. W przyszły piątek zaplanowano także grę wewnętrzną z drużyną GKS junior starszy.