Niecodzienne towarzyskie spotkanie z drużyną z Rio de Janeiro zakończyło okres przygotowawczy lidera łódzkiej ligi wojewódzkiej - drużyny GKS Bełchatów Junior Starszy. Nasi młodzi reprezentanci stawili dzielny opór ekipie z Kraju Kawy.

Wobec bardzo licznej publiczności zgromadzonej wieczorem na boisku ze sztuczną murawą prowadzona przez trenera Andrzeja Orszulaka ekipa przegrała z zespołem Bela Vista Futebol Clube 1:2 (0:1). Bramkę dla bełchatowian zdobył w 57. minucie Kuba Sznigir.

W brazylijskim zespole wystąpiło kilku starszych niż gospodarze zawodników, w tym jeden z byłych piłkarzy Pogoni Szczecin. Pierwsza bramka dla gości to dzieło... Mateusza Szymorka, który nie porozumiał się ze swoim bramkarzem. Decydujące trafienie z 60. minuty z kolei padło po ewidentnym spalonym.