W najbliższy wtorek na boisku ze sztuczną nawierzchnią za halą sportową odbędzie się powiatowy finał XI edycji ogólnopolskiego turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Zmagania uczniów obserwować będą piłkarze PGE GKS Bełchatów.

Zawody, którą wyłonią uczestnika wielkiego wojewódzkiego finału, rozpoczną się o godz. 9 a wezmą w niej udział reprezentacje ośmiu szkół podstawowych z powiatu bełchatowskiego:

SP nr 1, 12 i 13 z Bełchatowa, SP Kleszczów, SP Wadlew I, SP Kaszewice, SP Zelów oraz SP Rusiec.

------------------------------------------------------

Rekordowa liczba prawie 85 000 dzieci zagra w tegorocznej XI edycji Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, czyli Mistrzostwach Polski dziewcząt i chłopców w kategorii U-10. W porównaniu z ubiegłoroczną edycją, w rozgrywkach weźmie udział ponad dwukrotnie większa liczba piłkarzy i piłkarek. Wynik ten sprawia, że rozgrywki o Puchar Tymbarku to największa w Polsce impreza sportowa dla dziesięciolatków i młodszych dzieci. Nagrodą główną za zwycięstwo w Turnieju jest wyjazd na stadion klubu Ajax Amsterdam.

Rozgrywki rozpoczęły się w tym miesiącu. Pierwsze mecze rozegrane zostaną na etapach gminnych i powiatowych. Następnie najlepsze drużyny spotkają się podczas finałów wojewódzkich. Przy tegorocznej frekwencji nie będzie łatwo zdobyć prestiżowy tytuł mistrza województwa, który jest przepustką do kolejnych etapów Turnieju. Drużyny, złożone z najlepszych reprezentantów województwa, którym się to uda, wyjadą na jeden z czterech obozów szkoleniowych. Będą w tym czasie doskonalić swoje umiejętności piłkarskie pod okiem doświadczonych trenerów oraz rywalizować o awans do Wielkiego Finału. Zwycięzcy Wielkiego Finału zdobędą Puchar Tymbarku, tytuł Mistrza Polski U-10 oraz nagrodę główną – bilet do Amsterdamu, gdzie m.in. zwiedzą stadion Amsterdam Arena i z jego trybun obejrzą mecz gospodarza tego obiektu – Ajaksu Amsterdam z inną europejską drużyną oraz potrenują w jednej z najlepszych szkółek piłkarskich świata.

Mat. własny/ www.zpodworkanastadion.pl