W dniach 10 i 11 września został rozegrany II Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej chłopców z rocznika 2002 „BEŁCHATÓW CUP 2011” o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa i Starosty Bełchatowskiego. Zobacz opis, wyniki zdjęcia.

W turnieju wzięło udział 10 drużyn. Zagłębie Sosnowiec, APN Czeladź, UKS Mazovia Tomaszów Mazowiecki, Cracovia Kraków, Piotrcovia Piotrków Trybunalski, Pogoń Ekolog Zduńska Wola, Korona Kielce, Widok Skierniewice oraz gospodarze GKS Bełchatów I i II.

Zobacz zdjęcia

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy „A” i „B”. W grupie „A” rywalizowały zespoły: Pogoń Ekolog Zduńska Wola, Cracovia Kraków, Zagłębie Sosnowiec, APN Czeladź oraz GKS I Bełchatów. Do grupy „B” dostały się pozostałe zespoły tj. Widok Skierniewice, Piotrcovia Piotrków Trybunalski, UKS Mazovia Tomaszów Mazowiecki, Korona Kielce oraz GKS II Bełchatów.

Mecze były rozgrywane na boiskach trawiastych w Ośrodku Sportu i Rekreacji „WAWRZKOWIZNA”. Spotkania trwały 2x10’ i były toczone w fantastycznej atmosferze, z pełnym zaangażowaniem młodych zawodników oraz znakomitym dopingiem kibiców. Chłopcy wszystkich drużyn wkładali maximum swoich możliwości w grę, czego efekty było widać na boiskach. W sobotę po zakończonych rozgrywkach fazy zasadniczej zostały wyłonione dwie grupy: „ZŁOTA” i „SREBRNA”. W grupie „ZŁOTEJ” zespoły rywalizowały o miejsca 1-5, natomiast w grupie „SREBRNEJ” o miejsca 6-10.           

Do grupy „ZŁOTEJ” awansowało pięć zespołów z najlepszym dorobkiem punktowym z sobotnich spotkań.

       GRUPA „A”                                                                      
1.    GKS I Bełchatów                 12:3      12 pkt             
2.    Cracovia Kraków                 15:5        5             
3.    Zagłębie Sosnowiec              4:4        5              
4.    Pogoń Ekolog Zduńska W.     4:8        4           
5.    APN Czeladź                       3:18        1      

      GRUPA "B"
1.   Korona Kielce                       13:4   9
2.   Mazovia Tomaszów Maz.       14:7   9
3.   Widok Skierniewice                6:4   9
4.   Piotrcovia Piotrków Tryb.        4:8   3
5.   GKS II Bełchatów                  0:14  0
          

Do grupy „ZŁOTEJ” awansowały zespoły: GKS Bełchatów, Cracovia Kraków, Korona Kielce, Mazovia Tomaszów Maz. oraz Widok Skierniewice.

W grupie „SREBRNEJ” znalazły się pozostałe zespoły: Zagłębie Sosnowiec, Pogoń Ekolog Zduńska W. APN Czeladź, Piotrcovia Piotrków Trybunalski oraz GKS II Bełchatów

Tak jak w fazie zasadniczej mecze były rozgrywane na wysokim poziomie, z pełnym poświęceniem i niejednokrotnie z wielką dramaturgią. Do samego końca nie wiadomo było o kolejności pierwszych trzech drużyn, które zostały wyłonione dopiero po ostatnim grupowym meczu i wykonaniu tzw. małej tabelki. Zostały także przyznane nagrody indywidualne.

Nagrodę dla najlepszego piłkarza turnieju otrzymał Miłosz Kapica z GKS I Bełchatów.

Królem strzelców turnieju z 9 golami po dogrywce w postaci trzech serii rzutów karnych został Alan Grochowalski z Mazovii Tomaszów Maz.

Najlepszym bramkarzem został Łukasz Jurczyński z APN Czeladź

Nagrodę FAIR PLAY otrzymała Drużyna GKS II Bełchatów

Nagrodę specjalną otrzymał Włoch Bartłomiej

KOŃCOWA KLASYFIKACJA TURNIEJU:

1.    KORONA KIELCE
2.    CRACOVIA KRAKÓW
3.    GKS I BEŁCHATÓW
4.    WIDOK SKIERNIEWICE
5.    MAZOVIA TOMASZÓW MAZOWIECKI
6.    APN CZELADŹ
7.    ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
8.    PIOTRCOVIA PIOTKÓW TRYBUNALSKI
9.    POGOŃ EKOLOG ZDUŃSKA WOLA
10.  GKS II BEŁCHATÓW

Bardzo dużo emocji wzbudziła niedzielna licytacja koszulek znanych piłkarzy grających w TM Ekstraklasie oraz reprezentacji POLSKI. Licytacja była prowadzona na cel charytatywny dla chorego Adriana. Licytowano koszulki zawodników GKS Bełchatów, Tomasz Frankowskiego z Jagielloni Białystok, Maora Meliksona z Wisły Kraków, koszulkę Skry Bełchatów z autografami całej drużyny oraz koszulkę Dariusza Pietrasiaka ze Śląska Wrocław z podpisami wszystkich zawodników. Była także koszulka reprezentacyjna Dariusza Dudki i rękawice Łukasza Sapeli, które zostały przekazane po meczu ligowym z Widzewem Łódź. Kwestowano także w śród kibiców i w sumie razem z licytacją zebrano kwotę w wysokości 5350,00 zł, ZA KTÓRĄ JESTEŚMY BARDZO WDZIĘCZNI WSZYSTKIM LUDZIOM Z DOBRYM SERDUSZKIEM!!!

Odbyły się także warsztaty z zawodnikami GKS Bełchatów. Swoją obecnością zaszczycili nasz Łukasz Sapela, Grzegorz Fonfara oraz kapitan „Brunatnych” Jacek Popek. Młodzi zawodnicy mieli okazję strzelać rzuty karne do bramki, której strzegł Łukasz Sapela. Formę naszego bramkarza sprawdzała także ŻABA, która była maskotką turnieju, a obecność jej zawdzięczamy sieci sklepów „ŻABKA”. Bramkarze natomiast wykazywali swoje umiejętności podczas wykonywania „jedenastek” przez naszych zaproszonych gości, którzy mieli nie lada wyzwanie strzelając karne wszystkim bramkarzom drużyn uczestniczących w turnieju i będących w doskonałej formie!!! Gościem specjalnym był również wieloletni zawodnik i zarazem wychowanek naszego klubu oraz były reprezentant drużyny narodowej Jacek Berensztajn, z którym młodzi adepci sztuki piłkarskiej mogli porozmawiać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Odbył się także pokaz motocykli, które wzbudziły wielkie zainteresowanie wśród zawodników i rodziców. Można było zafundować sobie przejażdżkę motocyklem z czasów II Wojny Światowej, zrobić sobie zdjęcie na przepięknych i potężnych motorach turystycznych. Podczas przerwy między zawodami  w pierwszym dniu zostały rozegrane zawody w drużynowych wyścigach gokartów, w których pierwsze miejsce zajęła drużyna Piotrcovii Piotrków Tryb. drugą lokatę wywalczyli zawodnicy GKS II Bełchatów, a trzecią Widoku Skierniewice. Drużyny mogły także korzystać z przejażdżek dorożką, a na zakończenie sobotniego dnia odbyło się wspólne ognisko i wielkie grillowanie wszystkich zespołów oraz rodziców i opiekunów drużyn.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do organizacji tego turnieju, osobom, które brały udział w licytacji, a przede wszystkim trenerom i młodym zawodnikom za dostarczenie wspaniałych wrażeń i mnóstwa emocji!!!

Składamy także WIELKIE podziękowania Panu Grzegorzowi Próbie i wszystkim pracownikom OSiR „WAWRZKOWIZNA”, którzy byli z nami przez te kilka dni i wykazali się wielkim profesjonalizmem  w zapewnieniu obsługi technicznej i gastronomicznej!!!