Trzecie miejsce w prestiżowym turnieju w Opalenicy zajęła drużyna GKS Bełchatów rocznik 2000. W zawodach wzięło udział 12 drużyn, w tym aż 9 z klubów ekstraklasowych.

W zakończonym wczoraj po południu Volkswagen Junior Masters Cup nie brakowało prawdziwie wielkich emocji. Drużyny z rocznika 2000 rywalizowały o reprezentowanie Polski na światowym finale tego turnieju. Co roku bierze w nim udział 800 drużyn z 22 państw. W tym roku dołączyła do nich Polska, której przypadł także zaszczyt zorganizowania finału światowego. Zostanie on rozegrany
w przyszłym roku w Warszawie, na kilka dni przed rozpoczęciem EURO2012.

Zwycięzcą edycji polskiej została drużyna Lecha Poznań, która w półfinale pokonała Śląsk Wrocław (1:0), a w finale wygrała z Legią 2:0. Zawodnicy zwycięskiej drużyny otrzymali odtwarzacze mp3, koszulki, medale i puchar. Rozgrywkom przyglądał się trener kadry Lecha Poznań – Jose Bakero.

Trzecie miejsce po dramatycznym spotkaniu zajęła ekipa GKS Bełchatów, która pokonała po rzutach karnych Śląsk Wrocław (4:3). Wcześniej w grupie giekaesiacy wygrali z Polonią Warszawa 3:2 i Widzewem 3:0 a przegrali z późniejszym mistrzem Lechem Poznań. W półfinale bełchatowianie prowadzili z Legią 1:0, by stracić bramkę w doliczonym czasie gry. W konkursie rzutów karnych lepsi okazali się legioniści (4:3).

Najlepszym strzelcem okazał się Przemysław Zdybowicz z GKS Bełchatów, który strzelił aż 6 goli. Bramkarzem turnieju został zawodnik Śląska Wrocław – Adam Zabielski. W turnieju nagrodzono również zaangażowanie sędziów i trenerów. Podczas finału pojawił się znany – nie tylko w Wielkopolsce – Piotr Reiss. Pogratulował młodym zawodnikom woli walki i gry fair play a następnie wręczył wszystkim nagrody.

Sponsorem i organizatorem polskiej edycji Volkswagen Junior Master Cup była firma Kulczyk Tradex – Generalny Importer VW, Audi i Porsche.

Zdjęcia

Mat. Michał Lipczyński/ własne
Fot. Michał Lipczyński