Reprezentujący GKS Bełchatów chłopcy z rocznika 2000 (trener Dawid Ciupiński) stanęli na podium rozegranego w Chorzowie III Turnieju im. Gerarda Cieślika.

W imprezie wzięło udział 10 zespołów podzielonych na dwie grupy. Młodzi giekaesiacy mierzyli się w swojej z zespołami GKS Tychy, Wisły Kraków, Widzewa Łódź oraz UKS Ruchu Chorzów I.

Wyniki w grupach:

Grupa A
:
1.     GKS Tychy – Wisła Kraków 0:1
2.     Widzew Łódź – UKS Ruch Chorzów I  0:4
3.     GKS Bełchatów – GKS Tychy  4:0 bramki: Zdybowicz x2, Karbownik, Pędziwiatr
4.     Wisła Kraków – Widzew Łódź  0:0
5.     UKS Ruch Chorzów I – GKS Bełchatów 0:1  bramka: Matuszewski
6.     GKS Tychy – Widzew Łódź  0:1
7.     Wisła Kraków – UKS Ruch Chorzów I 0:4
8.     Widzew Łódź – GKS Bełchatów  1:3  bramki: Zdybowicz x2, Karbownik
9.     GKS Tychy – UKS Ruch Chorzów I  0:4
10.     GKS Bełchatów- Wisła Kraków  3:0  bramki: Zdybowicz, Karbownik, Bąkowicz

Grupa B:
1.     UKS Ruch Chorzów II  - GKS Katowice  0:1
2.     Polonia Bytom – MOSiR Jastrzębie  2:2
3.     Górnik Zabrze – UKS Ruch Chorzów II 1:1
4.     GKS Katowice – Polonia Bytom  1:0
5.     MOSiR Jastrzębie – Górnik Zabrze  3:0
6.     UKS Ruch Chorzów II – Polonia Bytom  0:4
7.     GKS Katowice – MOSiR Jastrzębie  0:4
8.     Polonia Bytom – Górnik Zabrze  3:0
9.     UKS Ruch Chorzów – MOSiR Jastrzębie 0:0
10.     Górnik Zabrze – GKS Katowice 1:4

PÓŁFINAŁY:
GKS BEŁCHATÓW - MOSIR JASTRZĘBIE  0:2
UKS RUCH CHORZÓW I - GKS KATOWICE 2:0

FAZA FINAŁOWA:
Mecz o IX miejsce: GKS Tychy - Górnik Zabrze 1:2
Mecz o VII miejsce: UKS Ruch Chorzów II - Wisła Kraków 0:0 (karne 2:1)
Mecz o V miejsce: Widzew Łódź - Polonia Bytom 1:2
Mecz o III miejsce: GKS Bełchatów - GKS Katowice  1:0  (bramka: Bąkowicz)

FINAŁ:
MOSiR Jastrzębie - UKS Ruch Chorzów I   2:0

KOŃCOWA KLASYFIKACJA:

1. MOSiR Jastrzębie
2. UKS Ruch Chorzów
3. GKS Bełchatów
4. GKS Katowice
5. Polonia Bytom
6. Widzew Łódź
7. UKS Ruch Chorzów II
8. Wisła Kraków
9. Górnik Zabrze
10. GKS Tychy

Nagrody indywidualne w postaci statuetek i upominków rzeczowych odebrali:

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kryspin Karbownik z GKS-u Bełchatów, natomiast bramkarzem Wiktor Walczak z MOSiR-u Jastrzębie. Statuetkę króla strzelców odebrał  zawodnik UKS Ruch Chorzów Tomasz Hołoś.

Drużyna GKS rocznik 2000 wystąpiła w następującym składzie:

Malicki Szymon, Pędziwiatr Damian, Serafin Jan, Anioł Marcin, Michalak Damian, Karbownik Kryspin, Zdybowicz Przemysław, Matuszewski Konrad, Bąkowicz Tomasz, Pędziwiatr Kamil, Szczęsny Wiktor, Malinowski Wiktor, Jasica Jakub, Kowalik Robert

Trener: Dawid Ciupiński
Kierownik drużyny: Jakub Matuszewski