Dobiega końca kolejny sezon piłkarski w rozgrywkach młodzieżowych. Śmiało można powiedzieć, że to kolejny udany rok w wykonaniu naszych juniorów.
W okręgowej lidze "Górski" rocznik 1997 zdobył mistrzostwo i tym samym awansował do rozgrywek wojewódzkich w lidze "Kuchar". Rocznik 1998 zajął drugie miejsce. Obie drużyny zaaplikowały swoim przeciwnikom w sumie 255 bramek tracąc tylko 16. Aż dwunastu zawodników obu grup brało udział w konsultacjach Kadry Okręgu Piotrkowskiego, a ośmiu w konsultacjach kadry Łodzi.

Ligi „Kuchar”, „Michałowicz”, „Deyna” zakończą rozgrywki 23 czerwca, ale wszystkie drużyny zajmą czołowe miejsca w swojej lidze. Zawodnicy GKS Bełchatów tacy jak Mikołaj Raś czy Michał Sitarz byli podporami reprezentacji województwa łódzkiego i kilkanaście razy brali udział w konsultacjach. Łącznie na kadrę jeździło sześciu piłkarzy.

Drużyna juniora młodszego zajęła trzecie miejsce w swoich rozgrywkach a junior starszy odniósł zwycięstwo i będzie grał w eliminacjach do Klubowych Mistrzostw Polski.

W grupach naborowo-selekcyjnych w rocznikach 2001 – 1998 przeprowadzono testy we wszystkich szkołach podstawowych na terenie Bełchatowa. Najzdolniejsi zawodnicy trafili do naszego klubu. którego zamiarem jest promowanie zawodników szczególnie uzdolnionych. Zostały zorganizowane dwie grupy treningowe: MESA + Junior Starszy oraz Junior Młodszy+Deyna+Michałowicz+Kuchar, w których to raz w tygodniu trenowali najzdolniejsi zawodnicy ze swojego rocznika. Rywalizacja młodszych piłkarzy ze starszymi zawodnikami wpływała bardzo mobilizująco na jednych i drugich oraz na ich dokonania na boisku. Ponadto najbardziej utalentowani piłkarze dwa razy w tygodniu trenowali z rocznikiem starszym i rozegrali przynajmniej kilka meczów w starszym roczniku. Do kadry MESA trafili: Łukasz Wroński rocznik 1994, Damian Zawieja 1992, Piotr Witasik 1992, Bartłomiej Wuszt 1992, Filip Błażejewski 1993.

Trzej  nasi wychowankowie Łukasz Wroński, Łukasz Budziłek oraz Bartłomiej Bartosiak jeździli na konsultacje Kadry Polski w swoich rocznikach. W przyszłym sezonie klub rozważa możliwość zmiany modelu szkolenia w klasach sportowych wprowadzając treningi lekkoatletyczne, aerobik, trening zapasów. Zajęcia piłkarskie w ramach w-f będą prowadzone przez dwóch trenerów w małych grupach z naciskiem na technikę specjalną.

Oprac. Krystian Kierach