Takie okrzyki można był usłyszeć w sobotę wieczorem dobiegające z hali sportowej, gdzie młodzi piłkarze GKS Bełchatów rocznik 1997 świętowali zwycięstwo w VII Ogólnopolskim Turnieju Halowej Piłki nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa Marka Chrzanowskiego.
 
W turnieju rywalizowało 12 drużyn reprezentujących wszystkie regiony kraju. Zmagania młodych piłkarzy odbywała się na polu gry 75x35 metrów a rywalizowało na boisku 8 zawodników w polu oraz bramkarz.

Podopieczni trenera Grzegorza Muskały w fazie grupowej osiągnęli wyniki:

- GKS – Unia Warszawa 4-1 (bramki: Błażej Kaliski 3x, Maciej Łabędzki)
- GKS – Akademia Piłkarska Lubliniec  2-1 (Bartek Wrona, Jakub Kuliberda)
- GKS – Marcinki Kępno  3–1 (Maciek Łabędzki, Błążej Kaliski, Paweł Romek)

Do fazy finałowej nasi piłkarze awansowali z 1. miejsca, gdzie osiągnęli następujące wyniki:

- GKS – Włókniarz Zgierz 3–0 (Maciek Łabędzki 2x, Damian Augustyniak)
- GKS –  Skra Częstochowa 3-2 (Maciek Łąbędzki, Bartek Wrona, Grzegorz Kowalski)

W finale turnieju nasza drużyna spotkała się z drużyną Zagłębia Lubin, która również w fazie grupowej oraz finałowej zwyciężyła we wszystkich spotkaniach. Rywalizacja o złoty medal od początku zawodów stała na bardzo wysokim poziomie i przysporzyła zasiadającym na trybunach kibicom mnóstwo emocji. Po zaciętym boju w geście triumfu po ostatnim gwizdku sędziego w górę wyskoczyli piłkarze naszej drużyny. Przepięknego gola na wagę sukcesu zdobył Jakub Kuliberda.

W rywalizacji o trzecie miejsce drużyna Skry Częstochowa zwyciężyła KKS Kalisz 1-0.

Nagrody indywidualne:

Najlepszym bramkarzem wybrano Piotra Dróżdża ze Skry Częstochowa.
Najlepszym strzelcem został zawodnik Zagłębia Lubin Dudziak filip - strzelec 7 bramek.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został zawodnik GKS Bełchatów Maciek Łąbędzki.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Niźnik Daniel, Mikołaj Gorzelański,Napieraj Bartosz, Banasiak Kacper, Kuliberda Jakub, Kowalski Grzegorz,  Wrona Bartłomiej, Łabędzki Maciej, Stemplewski Dominik, Paweł Romek, Mazerant Oskar, Lewandowski Michał, Kaliski Błażej, Góralczyk Piotr, Augustyniak Damian, Berłowski Hubert, Gierich Michał, Malina Michał