Na zaproszenie koordynatora młodzieży z Legii Warszawa, trener Przemysław Przybylski (rocznik 2001), zabrał 10-go marca dwa zespoły na sparing do Warszawy. Swój mecz rozegrał także GKS Junior Młodszy.

Przejazd do stolicy remontowaną „gierkówką”  dłużył się chłopcom, jednak rozegranie meczów z młodzikami Legii, miało zrekompensować ponad trzygodzinną podróż. Należy dodać, że zawodnicy znają się z turnieju zorganizowanego przez Wisłę Kraków w Skotnikach, w których zwycięstwo odniosła właśnie Legia (GKS Bełchatów zajął miejsce 6).

Sparingi zostały rozegrane na sztucznej murawie w hali sportowej na Bemowie. Rozgrzewka przedmeczowa pokazała, że chłopcy będą zmuszeni zmienić styl gry, gdyż gra na parkiecie znacznie różni się od tej na sztucznej „zieleni”. Trenerzy wystawili po dwa zespoły – w polu grało sześciu zawodników plus bramkarz. Pierwsze rozegrały trzy a drugie dwa mecze kontrolne , trwające każdy piętnaście minut.

Pierwszy mecz, był dla młodzików GKS I Bełchatów „zapoznaniem” się z murawą. Podania były zbyt krótkie, lekkie a gra nerwowa i szarpana, to nie był ten zespół, który przyzwyczaił nas do gry kombinacyjnej. Z biegiem czasu widzieliśmy, że chłopcy zaczynają wchodzić w swój styl meczowy. Mecz zakończył się przegraną 1:3, a honorową bramkę zdobył Bartosz Łudczak. Drugi GKS oba mecze rozpoczął bardzo agresywnie zarówno w obronie i ataku, jednak brakowało wykończenia akcji. Rywale okazywali się lepsi w ostatnich minutach kolejnych potyczek i to było przyczyną przegranych 0:2. Trener chwalił chłopców za styl przeprowadzania akcji, wskazując również na problemy wynikające z rozluźnienia w defensywie.

GKS I Bełchatów kolejny mecz rozpoczął od wysokiego pressingu. Przejmowanie piłki na polu rywala, taktyczne rozgrywanie w formacjach, dało efekt w postaci wygranej 1:0. Jakub Sionkowski podał piłkę do napastnika,  a ten od środka boiska poprowadził akcję w pole karne rywala, będąc jednak faulowanym, nie zdołał oddać precyzyjnego strzału. Sędzia podyktował rzut karny a faulowany Miłosz, zdobył bramkę perfekcyjnym strzałem w okienko. W ostatnim meczu byliśmy już zdecydowanie lepszym zespołem, kontrolując poczynania rywala. Pierwszą bramkę zdobył Miłosz Nowak po podaniu Bartka Lisowskiego a drugą Łudi główką, po dośrodkowaniu Jakuba Chudzika – ten zawodnik zaliczył w meczu dwie asysty. W stosunku 4:3 nasi chłopcy pokonali Jedynkę Legii. Musimy tu również dodać o absencji z powodu choroby, dwóch podstawowych zawodników naszej drużyny.

Składy, bramki i asysty:
GKS I Bełchatów: Sz. Pajkert (br.), J. Sionkowski, K. Bęben, B. Łudczak (2 bramki), B. Lisowski (asysta), J. Chudzik ( 2 asysty), M. Nowak (2 bramki),
GKS II Bełchatów: G. Kasprzyk (br), P. Siewier (br), F. Kęsy, D. Warnecki, K. Kurdasiński, P. Kowalczyk, K. Pilarczyk, S. Lesiak

K.N


GKS Bełchatów (Junior Młodszy) 3-2 UKS Trójka Tomaszów (Junior Starszy)
Bramki dla GKS: Bartłomiej Kondradzki, Płoszka Tomasz, Szmytka Damian

Skład:
Paprocki K (Lenarcik P) - Bąkowicz Ł (Grzegorowski F), Turniak B (Stępień M ), Mazurek P, Raś M (Krzemiński M) - Płoszka Tomasz (Krawczyk K), Szymański D, Warchoł D, Kondradzki B (Szmytka D), Grzejda D, Rynkiewicz P (Gajewski B)