Już 108 bramek mają na koncie juniorzy GKS Bełchatów w Wojewódzkiej Lidze "Michałowicz". Nasi reprezentanci są bradzo blisko tytułu mistrzowskiego. Zobacz wszystkie wyniki.

Wojewódzka Liga Junior Starszy (3. miejsce)

GKS Bełchatów - Włókniarz Pabianice 3:0 (wo)

Wojewódzka Liga Junior Młodszy (1. miejsce)

GKS Bełchatów - Sport Perfect 3:0
Bramki: Warchoł (7’, 17’), Kondracki (70’)

Skład: Lenarcik, Bąkowicz, Świąder, Mazurek (45.Stępień), Krzymiński (75.Krawczyk), Turniak (63.Grzegorowski), Sitarz (52.Szmytka), Szymański (49.Raś), Grzejda (58.Płoszka) Kondracki, (75.Łabędzki), Warchoł.

Wojewódzka Liga "Deyna" (2. miejsce)

Ceramika Opoczno - GKS Bełchatów 2:4 (0:3)

Skład: Miazek Kamil (Bruchajzer), Hertel Mateusz, Biegarczyk Piotr, Jakub Bednarek, Stępień Michał, Rzeźnicki Kacper (Strąkowski), Raś Mikołaj (Jasiński), Kostrzycki Konrad, Pałczyński Krystian, Gajewski Bartek (Żarski), Bociek Mikołaj (Pietrasik)

Bramki: Raś, Rzeznicki, Pietrasik

Liga Wojewódzka "Kuchar" (2. miejsce)

WKS Wieluń - GKS 1:6 (0:3)

Bramka: Rafał Trzmiel 2 (24 i 28 min.), Filip Przybylski (32 min), Mikołaj Nowak (55 min), Damian Michalski (66 min) i samobójcza.

Skład: Szulc (36' Kędzierski) - Dymek (55' Kurdasiński), Michalski, Ozga, Zerka - Orłowski (40 Nowak), Lewicki (40, Skała ), Marynowski (40, Maciejewski ), Przybylski (60, Rośniak) - Kutyba (40, Wiewiórowski), Trzmiel.

Był to ostatni mecz w sezonie 2011/2012. Drużyna zajęła II miejsce w grupie (56 pkt, bramki 71:15). Poza dzisiejszym składem w drużynie grali: Marcin Skawiński, Hubert Berłowski, Michał Stępiński, Krystian Marczyk, Nikodem Wołoszyn oraz w trzech meczach Oskar Mazerant, Damian Augustyniak i Paweł Romek.

Wojewódzka Liga "Michałowicz" (1. miejsce)

GKS BEŁCHATÓW  - ŁKS Łódź 4:1 (1:0)
Bramki: MAZERANT OSKAR 30’, KALISKI BŁAŻEJ 45’, ŁABĘDZKI MACIEJ 50’, GÓRALCZYK PIOTR 65’

SKŁAD GKS: TOMCZYSZYN, AUGUSTYNIAK, KOWALSKI, MALINA, GÓRALCZYK, BANASIAK, GIERICH (73’ STEMPLEWSKI), MAZERANT, KALISKI, ŁABĘDZKI (79’ KULIBERDA), WRONA (70’ ROMEK)

Piłkarze GKS Bełchatów rocznik 1997 występujący w Wojewódzkiej Lidze „Michałowicz” na jedną kolejkę przed zakończeniem rozgrywek są o krok od zdobycia tytułu mistrzowskiego. W ostatnią sobotę 9 czerwca na boisku za halą sportową młodzi piłkarze GKS wykonali milowy krok w kierunku mistrzowskiego tytułu. Podopieczni trenera Grzegorza Muskały podejmowali lidera rozgrywek zespół ŁKS Łódź. Przed tym spotkaniem nasi piłkarze tracili do zespołu ŁKS trzy punkty i aby wyprzedzić zespół gości, musieli zwyciężyć różnicą dwóch bramek. Spotkanie od samego początku, jak przystało na dwie najlepsze drużyny ligi, stało na wysokim poziomie i trzymało w napięciu zgromadzonych kibiców do ostatniego gwizdka sędziego. Nasi piłkarze od samego początku ruszyli szturmem na rywala i już pierwsza sytuacja przyniosła bramkę dla GKS, jednak ku radości piłkarzy ŁKS sędzia odgwizdał faul na bramkarzu i bramki nie uznał. Nie załamało to jednak naszych piłkarzy, którzy w dalszym ciągu nieustannie atakowali bramkę rywali. Wysiłek młodych giekaesiaków został nagrodzony w 30. minucie meczu, kiedy to bramkę dla GKS strzałem z 20 metrów zdobył Oskar Mazerant. Mimo kilku jeszcze sytuacji bramkowych, pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem naszych zawodników. Na drugą część spotkania nasi zawodnicy wyszli jeszcze bardziej zdeterminowani i ku uciesze miejscowych kibiców nie zostawili piłkarzom ŁKS złudzeń, kto zasługuje na fotel lidera. Druga bramka dla GKS wpadła w 45. minucie, kiedy to Błażej Kaliski wykończył akcję strzałem z prawej flanki. Nie minęło pięć minut a nasi zawodnicy cieszyli się z trzeciego gola. Bramkę po strzale głową zdobył Maciek Łabędzki a piękną asystę zaliczył strzelec drugiego gola Błażej Kaliski. W 65 minucie zespół ŁKS dobił Piotrek Góralczyk, który strzałem z rzutu wolnego, z 30 metrów lewą nogą pokonał bramkarza ŁKSu. Drużyna ŁKSu odpowiedziała tylko jedna bramką w 73 minucie, kiedy to nasz bramkarz skapitulował po strzale głową z rzutu rożnego. Do końca spotkania wynik  nie uległ już zmianie pomimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji naszych piłkarzy. Po ostatnim gwizdu sędziego radość naszych chłopców była ogromna, którzy wraz z kibicami wyśpiewali chóralnie „ Miasto lidera, Bełchatów, miasto lidera”. Przed naszymi piłkarzami pozostał jeszcze do rozegrania jeden mecz, kiedy to w środę o godzinie 15 w Łodzi nasi piłkarze zmierzą się z drużyną Metalowca Łódź. Jeżeli nasi piłkarze zagrają z taką determinacją i zaangażowaniem jak w sobotę, to z całą pewnością zostaną mistrzem ligi wojewódzkiej. Trzymamy kciuki za naszych chłopców.

GKS najlepszy w okręgu

W rewanżowym meczu o Mistrzostwo Okręgu klasa Górski rocznik 1999 GKS Bełchatów zremisował w Opocznie z Ceramiką 2-2 i zdobył Mistrzostwo Okręgu. Bramki dla GKS-u zdobyli Daniel Rośniak i Mateusz Stolarczyk. W pierwszym meczu tych drużyn w Bełchatowie GKS wygrał 2-1 po dwóch bramkach Daniela Rośniaka. Obydwie drużyny już wcześniej zapewniły sobie awans do ligi wojewódzkiej, w której będą reprezentowac okręg piotrkowski w przyszłym sezonie.