W ostatnią środę sierpnia swoje pierwsze mecze rozegrały dwa najstarsze roczniki juniorów GKS Bełchatów. Nasze ekipy zostały przydzielone do grup "B" swoich lig o czym m.in. w informacji na temat tegorocznej reorganizacji rozgrywek w Polsce.

Dzisiejsze wyniki:

Wojewódzka Liga Junior Starszy

GKS Bełchatów - Sokół Aleksandrów Łódzki 2:2
Bramki: Kondracki 34, Niedzielski 85.
 
GKS: Paprocki - Bąkowicz, Stolarczyk, Turniak, Bieszczad (46 Rynkiewicz) - Dobrakowski (46 Szymański), Kopa (46 Sitarz), Płoszka (46 Gul), Bartosiak (46 Cukiernik) - Kondracki, Szulc (46 Niedzielski).

Wojewódzka Liga Junior Młodszy

GKS Bełchatów - Pelikan Łowicz 3:0 (1:0)
Bramki: Pałczyński (12., 60.) Grzejda (56.)

Skład: Bruchajzer - Hertel, Stępień, Bednarek (Cieślik 69'), Majchrowski (Biegarczyk 61'), Opyd (Rzeźnicki 62'), Bociek, Raś (Żarski 52'), Grzejda, Jasiński (Konecki 31') - Pałczyński

W rundzie jesiennej sezonu 2012/2013 drużyny uczestniczące w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Juniora Starszego i Młodszego zostały podzielone na dwie grupy po 7 drużyn. Każda drużyna rozegra mecz i rewanż z pozostałymi drużynami ze swojej grupy. Łącznie rozegrają po 12 meczów. Po zakończeniu rundy jesiennej po dwie najlepsze drużyny z każdej z grupy rozegrają spotkania barażowe o awans do Ligi Makroregionalnej. Pierwsza drużyna z gr. 1 spotka się z drugą drużyną gr. 2, natomiast pierwsza drużyna gr. 2 z drugą drużyną gr. 1. Gospodarzem pierwszych meczów będą drużyny, które zajmą drugie miejsca w swoich grupach. Zwycięscy meczów barażowych zostaną wyłonieni zgodnie z ogólnie obowiązującymi przepisami związkowymi. Te dwie drużyny wezmą udział w rundzie wiosennej w rozgrywkach makroregionalnych Juniorów Starszych i Juniorów Młodszych (po 2 zespoły z woj. łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko – mazurskiego), natomiast pozostałe (po12 drużyn) będą uczestniczyły w rozgrywkach Juniorów Starszych oraz Juniorów Młodszych na szczeblu województwa łódzkiego. Punkty i bramki zdobyte w trakcie rundy jesiennej będą anulowane. Każda drużyna w trakcie rundy wiosennej rozegra po 11 meczów (po jednym meczu z każda inna drużyną).

Mat. ŁZPN