Młodzi giekaesiacy z roczników 2001 i młodsi jak burza przeszli przez turniej Widzew Cup. Warto podkreślić, że nasi dziewięciolatkowie nie przegrali w zawodach żadnego meczu.

W Wiśniowej Górze odbył się turniej piłkarski Widzew Cup 2010 rocznika 2001. Obsada turnieju, to obok GKS Bełchatów: Widzew Łódź, Akademia Futbolu Widzew Łódź, Broń Radom, Hutnik Kraków, Jadwiga Inter Kraków (szkółka piłkarska Interu Mediolan), Pogoń Ekolog Zduńska Wola, CWKS Legia Warszawa.

Nasi młodzi zawodnicy w dobrych humorach, z werwą i mocno zmotywowani stanęli na placu boju, by udowodnić swoje aspiracje, jak ich „starsi koledzy” (czyt. zawodnicy Ekstraklasy), do miejsca na podium…

Zaczęło się od spotkania z Pogoń „Ekolog”  Zduńska Wola – a raczej zaczęło się od poinformowania naszego sztabu szkoleniowego, iż zespół rywala wystąpi „wzmocniony” zawodnikami rocznika 2000. Trener Przemysław Przybylski dodatkowo zmobilizował swoich młodych zawodników. Chłopcy rozegrali świetne zawody i ostatecznie wygrali 2:1. Kolejne mecze w tej fazie rozgrywek każdy z każdym to:

- GKS Bełchatów – CWKS Legia Warszawa 1:0
- Hutnik Kraków – GKS Bełchatów 1:1
- Jadwiga Inter Kraków – GKS Bełchatów 1:1
- Broń Radom – GKS Bełchatów 0:5
- Akademia Futbolu Widzew – GKS Bełchatów 0:2
- GKS Bełchatów – Widzew Łódź 1:0

Zdobywszy 17 punktów nasi młodzi zawodnicy zakończyli tę fazę rozgrywek na pierwszym miejscu.

W półfinałach spotkali się z Jadwigą Inter Kraków pokonując ją 1:0 i tym samym zapewnili sobie awans do walki o pierwsze miejsce.

W finale spotkali się po raz wtóry z Pogoń Ekolog, potwierdzając swoją wyższość piłkarską nad kolegami ze Zduńskiej Woli rezultatem 2:1 – mamy „pudło”.

Bramki zdobywali: Jakub Karbownik 6, Karol Błaszczyk 3, Miłosz Nowak 3, Krzysztof Bęben 1, Mateusz Lisowski 1, Bartosz Łudczak 1, Ernest Kruszyński 1.

Dodatkowo kolegium trenerskie uznało J. Karbownika zawodnikiem turnieju – gratulacje (czy będzie lepszy od taty – Zbyszka ?).