W minioną sobotę młodzi piłkarze GKS Bełchatów I i GKS Bełchatów II z rocznika 2001 uczestniczyli w VII edycji turnieju Kalisz CUP.

W zawodach wzięło udział 14 zespołów z rocznika 2000 i młodszych, podzielonych na dwie grupy eliminacyjne.
GKS I w swojej grupie rozegrał następujące mecze:

- GKS I – Polonia Leszno 5:0
- TOP Talent I Wrocław – GKS I  0:1
- Kaliszanin I – GKS I 0:0
- GKS I – Śląsk Wrocław 1:0
- Akademia Piłkarska Widzew Łódź – GKS I 3:0
- Ostrovia Ostrów Wlkp. I – GKS I 0:1

Z kolei koledzy z GKS II rozegrali następujące mecze w ramach rozgrywek grupowych:

- GKS II – Warta Poznań 0:6
- TOP Talent Wrocław II – GKS II 3:0
- Kaliszanin II – GKS II 4:0
- GKS II – Akademia Piłkarska Ostrów Wlkp. 2:1
- GKS II - Akademia Piłkarska Widzew Łódź II 0:2
- Ostrovia Ostrów Wlkp. II – GKS II 0:1

Z takim dorobkiem punktowym w meczu o miejsce 9., nasi chłopcy zostali pokonani przez TOP Talent I Wrocław, i zajęli ostatecznie 10 miejsce – należy tu dodać, że pomimo przegranej, pokazali się z bardzo dobrej strony i zostali nagrodzeni gromkimi brawami przez kibiców.

Zawodnicy GKS I do półfinałów awansowali z pierwszej pozycji i w meczu półfinałowym spotkali się z TOP Talent II, który niestety przegrali 0:1. W tym wypadku mogli walczyć jedynie o III miejsce. Jak się okazało w walce o „pudło”, musieli pokonać zespół Warty Poznań, przy okazji biorąc odwet za kolegów z GKS Bełchatów II.

Aby podkreślić na jakim poziomie stał mecz, pozwolimy sobie zacytować artykuł na ten temat ze strony Warty Poznań: „W meczu o III miejsce Warta Poznań zmierzyła się z GKS I Bełchatów. To był bardzo dobry mecz bowiem oba zespoły grały po prostu w piłkę. O zwycięstwie GKS zadecydował jeden stały fragment gry. Kapitalne dośrodkowanie z rzutu rożnego strzałem głową na bramkę zamienił napastnik GKS. Warta przegrała 0:1.”

Kolegium obserwatorów turnieju jako najlepszego bramkarza wybrało Piotra Siewiera z GKS Bełchatów I, który swoimi popisami ekwilibrystycznymi mógłby przyćmić niejednego bramkarza ekstraklasy a zawodnikiem turnieju został wychowanek Warty Poznań.