Kolejne zwycięstwo w swojej przygodzie z piłką mają na koncie chłopcy z rocznika 2000. Reprezentanci GKS Bełchatów wygrali oto Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Łęczycy.

W turnieju, którego sponsorem była Zina a patronem medialnym portal „lodzkifutbol”, zwyciężyli młodzi zawodnicy GKS Bełchatów. Drugie miejsce zajął łódzki SMS, trzecie Pogoń Ekolog Zduńska Wola. Na 10. pozycji uplasował się nasz drugi zespół.

Wyniki:
Faza grupowa:

SMS Łódź I – Unia Skierniewice 1:0
Górnik Łęczyca – Widzew Łódź 0:4
Ceramika Opoczno – A.P. Widzew 1:1
ŁKS Łódź – OSiR Koluszki 0:0
SMS Łódź II – GKS Bełchatów I 1:0
Pogoń Ekolog Z.W. I – GKS Bełchatów II 2:0
SMS Łódź I – ŁKS Łódź 9:0
Pogoń Ekolog II – Górnik Łęczyca 2:0
A.P. Widzew – Pogoń Eokolog I 2:3
Unia Skierniewice – OSiR Koluszki 2:0
GKS Bełchatów I – Widzew Łódź 3:1   bramki: T.Bąkowicz 2, K. Matuszewski 1
GKS Bełchatów II – Ceramika Opoczno 1:0   bramka: R. Kowalik
SMS I – OSiR Koluszki 2:0
SMS II – Pogoń II 0:0
A.P. Widzew – GKS Bełchatów II 1:0
Unia Skierniewice – ŁKS Łódź 1:0
GKS Bełchatów I – Górnik Łęczyca 4:0   bramki: T. Bąkowicz 2, K. Matuszewski 1, K. Pędziwiatr 1
Ceramika Opoczno – Pogoń I 0:2
Widzew – SMS II 0:0
Pogoń II – GKS I 0:3  bramki: P. Zdybowicz 2, J. Serafin 1
Górnik – SMS II 0:8
Pogoń II – Widzew 1:0
Po pierwszej fazie grupowej zespoły rywalizowały w kolejnych grupach o miejsca 1-6, 7-10 i 11-13.

O miejsca 1-6
SMS I – GKS Bełchatów I 0:0
Pogoń Ekolog – Unia Skierniewice 1:1
SMS II – A.P Widzew 2:0
SMS I – Unia 0:0
GKS Bełchatów – SMS II 2:0   bramki: P. Zdybowicz 1, J. Serafin 1
Pogoń – A.P. Widzew 1:0
SMS I – SMS II 1:0
GKS Bełchatów – Unia 3:2   bramki: T. Bąkowicz 1, K. Pędziwiatr 1, samobójcza
Pogoń – SMS II 1:0
SMS I – A.P. Widzew 3:0
Unia – SMS II 0:0
GKS – Pogoń 2:0   bramki: T. Bąkowicz 1, J. Serafin 1
Unia – A.P. Widzew 1:1
SMS I – Pogoń 1:0
GKS – A.P. Widzew 2:0   bramki: T. Bąkowicz 1, K. Matuszewski 1

O miejsca 7-10
OSiR Koluszki – Pogoń Ekolog II 0:0
Widzew – GKS Bełchatów II 1:0
OSiR – Widzew 0:0
Pogoń II – GKS II 0:0
Pogoń II – Widzew 1:0
OSiR – GKS II 0:0
Zespół GKS Bełchatów II zajął 10 miejsce w turnieju.

O miejsca 11-13
ŁKS – Górnik Łęczyca 1:0
Górnik – Ceramika Opoczno 0:4
ŁKS – Ceramika 0:1

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Patryka Piątkowskiego z Pogoni Ekolog II. Najlepszym zawodnikiem Konrad Matuszewski z GKS Bełchatów I. Najskuteczniejszym piłkarzem turnieju był Tomasz Bąkowicz (6 goli) z GKS I.

Składy drużyn:
GKS Bełchatów I
Szymon Malicki, Marcin Anioł, Piotr Drobniewski, Jan Serafin, Przemysław Zdybowicz, Tomasz Bąkowicz, Konrad Matuszewski, Armen Khoperia, Olgierd Minol, Kamil Pędziwiatr.

GKS Bełchatów II
Damian Pędziwiatr, Daniel Włodarczyk, Wiktor Szczęsny, Wiktor Malinowski, Robert Kowalik, Filip Maćkowiak, Piotr Sudak, Dawid Kurzydlak, Marcel Ryłka, Kacper Szczepański, Michał Opyd

Trener: Dawid Ciupiński
Kierownik drużyny: Jakub Matuszewski

Wkrótce zdjęcia z turnieju