Łęczyca zdobyta przez młodych zawodników GKS Bełchatów, którzy pomimo wrogiego nastawienia części miejscowej "publiczności" zgarnęli dwa medale w turnieju rocznika 2001.

Relację z turnieju "Łęczyca Cup" pozostawiamy samym uczestnikom:

Organizatorzy podzielili wszystkie uczestniczące w zawodach zespoły na trzy grupy eliminacyjne, gdzie nasz klub reprezentowały dwa zespoły. Pomimo nazewnictwa, GKS Bełchatów I i GKS Bełchatów II, do walki stanęły dwa równorzędne potencjałem piłkarskim grupy naszych chłopców – motto drużyn „gole zdobywać i wszystkie mecze wygrywać”. Tak chciałby każdy trener… ale po kolei.

Drużyny biorące udział w rozgrywkach:
Grupa A                  Grupa B                Grupa C
Ceramika Opoczno    Orzeł Łódź I           Górnik Łęczyca
ŁKS Łódź II              Start Łódź             Orzeł Łódź II
GKS Bełchatów I      OSiR Koluszki          ŁKS Łódź I
Pogoń Ekolog I         Pogoń Ekolog II    GKS Bełchatów II

Jeszcze przed rozgrywkami, trener dając ostatnie wskazówki swoim podopiecznym mówił, iż turnieje mają dać zawodnikom nie tylko zwycięstwa, ale przede wszystkim ogranie w konfrontacji z innymi drużynami a także dobrą zabawę. W fazie grupowej, cel chłopców był tylko jeden -  awansować do grupy pucharowej i … grać jak najlepiej dla dużej grupy najwierniejszych kibiców.
 
Plan minimum został spełniony a poniższa tabela przedstawia osiągnięcia każdej z drużyn:
GKS Bełchatów I                                        GKS Bełchatów II
GKS Bełchatów I - Pogoń Ekolog I 7:0           ŁKS Łódź I - GKS Bełchatów II 1:0
Ceramika Opoczno – GKS Bełchatów I 0:1      GKS Bełchatów II - Górnik Łęczyca 3:0
GKS Bełchatów I - ŁKS Łódź II 3:1                GKS Bełchatów II - Orzeł Łódź II 1:0

GKS I zdobył komplet 9-ciu a GKS II 6-ciu punktów, dało chłopcom możliwość gry o podium a także oznaczało bratobójczą walkę.

W fazie pucharowej, pomimo że każda drużyna z naszych drużyn walczyła o jak najwyższą lokatę, chłopcy dopingowali siebie  nawzajem do jak najlepszej gry. Najwierniejsi kibice, w czasie trwania całego turnieju, tylko jeden raz w skupieniu i bez dopingu oglądali swoich piłkarzy. Ten jeden raz to mecz pomiędzy I i II zespołem GKS-u. W trzeciej z dwunastu minut, bardzo dobrym dryblingiem i w konsekwencji strzałem popisał się Maciek Stachowicz, dając tym samym prowadzenie GKS I. Zawodnicy z GKS II mieli dużo wiary w swoje umiejętności i walcząc ambitnie do samego końca zdołali zremisować, a gola na wagę punktu  „piorunującym” strzałem zdobył  Wiktor Słupecki.

Pozostałe wyniki naszych drużyn, to:
GKS Bełchatów I                             GKS Bełchatów II
GKS Bełchatów I – Orzeł Łódź I 0:2     Start Łódź I – GKS Bełchatów II 1:1
GKS Bełchatów I – ŁKS Łódź II 2:0      ŁKS Łódź I - GKS Bełchatów II 2:0
GKS Bełchatów I – Start Łódź II 2:0    ŁKS Łódź II – GKS Bełchatów II 0:2
GKS Bełchatów I – ŁKS Łódź I 2:1       Orzeł Łódź I - GKS Bełchatów II 0:0

Zdobywając odpowiednio: GKS I 10 punktów i GKS II 6 punktów, uplasowali się za Orzeł Łódź I (11 punktów) na miejscach II i III. Kolejne lokaty pozostałych zespołów fazy pucharowej to: ŁKS Łódź I -4 miejsce (z 5 punktami), Start Łódź – 5. miejsce (z 4 punktami) i ŁKS Łódź II – 6. miejsce z 2 punktami.

Na zakończenie medale, puchary i nagrody wręczył piłkarz ŁKS Łódź, Marcin Adamski.
Trenerzy, uczestniczących w turnieju zespołów, uznali jako wyróżniających się zawodników turnieju Piotra Pabicha i Jakuba Karbownika a bramkarzem turnieju został golkiper Orzeł Łódź I.
Gole dla naszych zespołów zdobywali:

GKS Bełchatów I – Jakub Karbownik 5, Karol Błaszczyk 4, Maciej Stachowicz 3, Ernest Kruszyński 2, Bartek Lisowski 1, Miłosz Nowak 3 bramki i 5 asyst.
GKS Bełchatów II – Krystian Kurdasiński 3, Damian Warnecki 1, Filip Kęsy 1, Piotr Kowalczyk 1, Jakub Wójcik 1,Wiktor Słupecki 1.